Ahoj, jmenuji se Ludmila...

Moc ráda cestuji a taky moc ráda píšu a proto vznikl tento web. Myslím si, že cestovat s rodinou je důležité. Cestování rodinu spojuje. Dětem přináší nespočet nových zážitků a zkušeností, které by je doma nepotkaly a 

Jako dítě jsem si představovala, že budu cestovat víc, že budu mít velký moderní dům
s bazénem, saunou, s krásným výhledem... 

 

Nikdy mě nenapadlo, jak složité je na to vše vydělat.

Přesto že dnes nemám dům s bazénem a saunou, máme prostě jen dům :) a pro krásný výhled si musím vyjít ven, hledám způsoby, jak si každý den užít. Ať už doma, nebo na výletě či dovolené. 

 

Mám ráda výlety a dovolené s rodinou a myslím si, že pro rodinný život a pro děti je dobré zkušenosti z cestování mít. Naučí se tak mnoho věcí, o které by doma ani nezavadily. 

Taky si myslím, že je dobré mít ve své rodině zvířecí kamarády a pokud to jen trošku jde, cestovat společně s nimi.

Měla jsem 13 let po svém boku fenku anglického kokršpaněla, jménem Ria. 

S Riou jsem vyrazila na dovolenou k moři po prvních dvou dnech v novém domově a to jsem ještě odjezd odkládala, aby si alespoň chvíli mohla zvyknout a rozkoukat se. 

Jsem přesvědčená, že tak brzká společná dovolená byla jedním z důvodů, proč se nám tak rychle podařilo se na sebe naladit. Stejně tak jsme spolu byly u moře pár dní před tím, než Ria odešla za duhový most. Čekala, až se na poslední společné cestě rozloučíme.

Valentýna, moje roční šeltie, se mnou byla na dovolené až v devíti měsících. Je to jistě i povahou, ale naše sbližovnání a vzájemné naladění je pomalejší. Stejně jako s Riou jsem ale viděla, jak se  právě na dovolené to pouto prohloubilo. Udělaly jsme u moře (v cizím prostředí) v naší komunikaci největší pokrok za těch dosavadních sedm společných měsíců.

I to je důvod, proč ráda cestuji. V cizím prostředí se na sebe spolucestovatelé naladí silněji než doma. Nerozptylují povinnosti všedního dne, je jen radost ze společného poznávání. 

Když nemůžu cestovat, chodím po okolních lesích a kopcích a hledám cestu do svého nitra, ke své duší.

I když nejsem největší cestovatel a mé cesty vedou často jen nedaleko od domova, užívám si každý den cestu životem.

Tento web přináší tipy kam vyrazit. Místa, kde člověk může být své duši blíž a tím i své rodině a svým zvířecím přátelům...

Důležité na tomto mém malém cestování pro mě je, že člověk nemusí ani do Austrálie, ani do Afriky (ne že bych nechtěla :D ), ale z normálního třeba i lehce podprůměrného platu se dá vyrazit s rodinou na cesty. 

Je to ta nejlepší investice. Významnější než nový gauč, nebo nové auto.

 

Zážitek nezastará a nikdo Vám ho nikdy nevezme. 

I když jsem si jako dítě představovala, že budu mít mnohem víc peněz a víc věcí a víc všeho :D 

 

Neměnila bych.

 

Teď totiž vím, že podstatné je mít víc zážitků. 

                                                                                                                           S láskou Ludmila

20ja a holcicky.jpg
IMG_20201108_231041.jpg