Chorvatská tuctovka

Aktualizováno: 11. 11. 2021

Chorvatsko...ach... Je to tuctovka, jezdí tam skoro každý, může Vás napadnout. No ale milovníci Chorvatského pobřeží ví, proč se tam rádi každý rok vrací.


My jsme si pro letošní dovolenou vybrali, jako už po několikáté, camping Mon-Perin kousek od městečka Bale. Leží na Istrii, kousek za Limským fjordem. Cesta z Olomouce osobním autem necelých osm hodin (bez přestávek, ty si přidejte dle vlastního pohodlí) Na kempu se nám líbí to, že všechna místa jsou velmi blízko moře. Také se zde velmi šetří s betonem...😉☀️ Nemáme rádi ty dokonale vyrovnané cesty, vybetonované pláže.... Mon-Perin si zachovává přírodní ráz.


Nedávno zde také byl vybudován Paleo park - komplex bazénu, výřivka, také expozice dinosaurů, pískoviště, kde si děti mohou vyhrabávat kostry dinosaurů. Nedaleko je totiž naleziště, proto zde vznikl Paleo park. V Paleo parku je toho betonu tedy požehnaně, ale děti jsou nadšené... my rodičové se raději vykoupeme v moři, ale děti chtějí za dinosaury. V tomto kempu máme obojí.

Kemp je cenově přijatelný, zároveň jsou zde vždy perfektně uklizené toalety a turista zde najde opravdu vše, co k parádní dovolené potřebuje.

Jsou to vlastně kempy dva - Colone a San Polo. Mají ale společnou recepci, ceny jsou v obou kempech stejné. V kempu Colone je slabší restaurace. Jídlo poměrně drahé, ne špatné, ale ani nijak zvlášť dobré. Pokud však máte v plánu vařit si sami, je to skvělá volba.


V tomto kempu (tedy v obou - Colone i San Polo) je super, že neutratíte majlant za hlouposti. Nic moc tu totiž není. Jeden stánek na celý kemp, obchod se základními potravinami, ovoce - zelenina, pekárna... vše co je třeba, ale žádná přehnaná lákadla.


Ve středu a v sobotu sklízejí místní políčka mezi kempy Colone a San Polo, nabalí zeleninu do tašek a hosté kempu mají čerstvou zeleninu k dispozici zdarma. To je moc příjemné - FRESH MARKET se tato služba jmenuje. V kempu je potápěčská škola, půjčovna paddleboardů, loď na výlety za delfíny (o tom v dalším samostatném příspěvku 😉 ), ping - pongové stoly, beachvolejbalové hřiště...


Pro nás je také moc důležité, že Mon-Perin je dog-friendly místo. Dokonce mezi kempy najdete pěkný agility parčík - oplocené místo, kde můžete svého hafáka pustit z vodítka.


Je tady pár psích překážek a herních prvků. Prostor pro ranní procházky mimo kemp je také velký. Všude stromy, les... takže hodně stínu i když sluníčko má sílu.

Pokud už máte oba kempy projité a chcete se vydat do městečka Bale, doveze Vás sem turistický vláček (pro hosty kempu je zdarma, stejně jako Paleo park i Fresh market). Bohužel v době coronaviru vláček nejezdí a nestříkají tu vodotrysky, které jsou také velmi oblíbenou dětskou atrakcí. Ale věřím, že brzo se panika kolem korony uklidní a budeme fungovat jako dřív.


Kempování je skvělou volbou i v případě, že máte obavy z onemocnění. Prostě vezmete svůj stan, nebo karavan (můžete si v půjčovnách vybrat, nemáte-li svůj) a jste celý den venku u moře a zároveň s maximálním pohodlím. Pokud by se Vám přece jen nechtělo do karavanu, Mon-Perin nabízí překrásné mobil homes. Zde už si člověk připlatí, ale je to opravdu luxusní ubytování. Tak hurá s rodinou na cestu! A ať se Vám tu tolik líbí, jako nám :)

Přikládám fotky a pokud máte jakékoliv otázky, ráda doplním v komentářích nebo ve zprávě 😉😎
426 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše