S pejskem na cestách

Aktualizováno: kvě 3


Naši zvířecí kamarádi se stávají členy naší rodiny okamžikem, kdy si je přivezeme domů.


S RODINOU NA CESTÁCH pro mě rozhodně znamená i se zvířecími členy rodiny.Před 14ti lety jsem si pořídila prvního psa o kterého jsem se musela starat já sama. Moje psí parťačka byla zároveň mým vstupem do dospělosti, tvořila mou novou rodinu.Jmenovala se Ria a byla to černá fenka anglického kokršpaněla.

Nebylo snadné najednou vše plánovat tak, abychom mohly být spolu kdekoliv a kdykoliv. Tak nerada jsem ji opouštěla když jsem musela do práce, opustit ji ještě v čase výletů a dovolené by bylo nemyslitelné.Vlastně ty pocity se střídaly. Přišly i okamžiky, kdy jsem byla zoufalá z toho, co se psem. Bylo té zodpovědnosti a omezení najednou nějak moc. Naštěstí ty špatné pocity netrvaly dlouho. Naučila jsem se žít se psem.

Výlety a dovolené jsem začala plánovat tak, aby Ria mohla být vždy s námi - se mnou a s mým mužem.


Nebylo to však vždy snadné. Zjistila jsem najednou, na kolik míst nemůžu protože mě doprovází má nejlepší kamarádka. Nevěděla jsem, jak se správně pes v autě převáží a ona zase byla ze všeho překvapená a někdy i trošku nesvá. Otevřelo nám to ale nové obzory.


Vlastně jsme společně jen začaly nacházet místa krásná pro mě i pro ni. Před čtrnácti lety jsem začala objevovat psí svět a rozhodla jsem pracovat